Nízkoteplotní čerpadlo

Nízkoteplotní čerpadlo

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo ohřívá vodu na teplotu 55 °C. Pro příklad, je to teplota která dokáže vyhřát celý objekt i při extrémně nízkých venkovních teplotách do -25 °C.

  • 3 v 1: vytápění, chlazení a ohřev teplé vody 
  •  5 krát efektivněji než klasické topné systémy 
  •  Jeden systém pro optimální celoroční komfort 
  •  Lze kombinovat se solární energií
  •  Efektivní provoz v jakýchkoli podmínkách 
  • Úspora provozních nákladů, udržování optimálního komfortu 
  •  Vhodné zejména pro novostavby a nízkoenergetické domy 
  •  Kompaktní řešení s ohřevem teplé vody 
  •  Intuitivní a názorné ovládání 
  •  Flexibilní a cenově dostupná alternativa k tradičním systémům vytápění

Díky unikátní kombinaci účinného, invertorem řízeného kompresoru a regulace s plovoucí nastavenou teplotou, mají tepelná čerpadla pozoruhodnou energetickou účinnost.

Nízkoteplotní čerpadlo zajistí Vaší domácnosti hned několik výhod. Každá je důvodem i argumentem, díky kterému se vyplatí toto nízkoteplotní čerpadlo pořídit.

Největší výhodou nízkoteplotních čerpadel, je bezesporu velká úspora provozních nákladů a zajištění stálého komfortu při ohřevu vody, topení ale také chlazení. Díky inovativnímu a propracovanému systému

Ptáte se, kam se takové nízkoteplotní nebo tepelné čerpadlo instaluje, kolik zabere místa nebo jestli potřebuje například nějakou speciální protipožární ochranu? Jaký hluk vydávají a jestli se instalují do domu nebo ven?

Další informace, specifikace a ukázky z praxe, můžete najít přímo na stránkách výrobce. Kromě nízkoteplotních čerpadel nabízí ucelenou řadu produktů vysoce energeticky účinných řešení vytápění, chlazení, větrání a mražení pro komerční, obytné i průmyslové aplikace.

Výše jste viděli jen zlomek z nabízeného sortimentu. Nízkoteplotní čerpadlo jde kombinovat s řadou dalších systémů, například se solární energií. Nízkoteplotní čerpadla, to je cesta směrem k účinnějším, nákladově efektivnějším a ekologičtějším řešením.

Nízkoteplotní čerpadlo zajistí Vaší domácnosti hned několik výhod. Každá je důvodem i argumentem, díky kterému se vyplatí toto nízkoteplotní čerpadlo pořídit. Prvním z nich je jednoznačně úspora nákladů na energie a to až v řádech statisíců během několika let. Ideální je toto nízkoteplotní čerpadlo do novostaveb a samozřejmě nízkonákladových (energeticky úsporných nebo pasivních) staveb, kde se počítá s využitím podobných systémů.

Nízkoteplotní čerpadlo

Nízkoteplotní čerpadlo je kompaktní řešení, nemusíte nic dokupovat, nic přidělávat. Ohřev vody je zajišťován kontinuálně, díky čemuž máte teplou vodu po celých dvacet čtyři hodin denně, sedm dnů v týdnu, 365 dnů v roce. Pokud máte obavy z ovládání tepelných čerpadel, můžete jej ihned zahodit. Ovládání je zcela sofistikované a kromě klasicky jednoduchého nastavení teploty má i funkci rozšířené správy spotřeby energie. Vše je intuitivní a názorné, takže to zvládne skutečně každý.

Nízkoteplotní čerpadla nabízí nejen ohřev teplé vody, ale zároveň také chlazení. Navíc, během provozu vyprodukuje toto nízkoteplotní čerpadlo minimální emise, patří tak mezi ekologičtější řešení a produkty, které jsou správnou volbu nejen pro Vaši peněženku ale i pro životní prostředí. Čtyři pětiny ohřáté vody zvládne vyprodukovat právě tepelné čerpadlo, jednu pětinu pak zabezpečuje jiný zdroj energie. Systém je až pětkrát účinnější, než kterýkoli jiný zdroj energie, což s sebou nese nemalou výhodu v podobě úspor, které mohou být skutečně obrovské.

Proč tepelné čerpadlo?

Největší výhodou nízkoteplotních čerpadel, je bezesporu velká úspora provozních nákladů a zajištění stálého komfortu při ohřevu vody, topení, ale také chlazení. Díky inovativnímu a propracovanému systému, dokážete ve svém domě udržet optimální teplotu a to s minimálními provozními náklady.

Díky tomu ročně ušetříte velké procento z domácího rozpočtu. Nízkoteplotní čerpadlo je nenáročné na prostor, instalace není složitá a jde o systém který lze modifikovat. Nízkoteplotní čerpadla jsou nabízena v několika velikostech, takže se skvěle vměstná i do prostor kde není o nazbyt a kam by se jiné tepelné čerpadlo nedostalo.

Vytápěným prostorám dokáže odpovídající kompresor uvnitř vašeho domu vytvářet dostatečně velké teplo, aniž by docházelo k významné spotřebě jakékoli jiné energie. Díky tomu máte zajištěný levný a kvalitní komfort, který běžné systémy nezajistí. Nízkoteplotní čerpadla fungují v jakékoli roční době. Teplo a teplou vodu tak máte zajištěnou na 365 dní v roce.

Návratnost investic při koupi nízkoteplotního čerpadla je otázkou měsíců. Tato úspora je jen další z mnoha důvodů, proč nízkoteplotní čerpadlo pořídit.

Kam s ním?

Ptáte se, kam se takové nízkoteplotní nebo tepelné čerpadlo instaluje, kolik zabere místa nebo jestli potřebuje například nějakou speciální protipožární ochranu? Jaký hluk vydávají a jestli se instalují do domu nebo ven? Na to je hned několik odpovědí, tak si je pojďme postupně projít a popsat místa, kam se dají nízkoteplotní čerpadla a tepelná čerpadla umístit.

Určitě se hodí do domů, bytů ale také do účelových budov, kde mohou opět ušetřit částky v řádu desítek procent a to díky své jednoduché údržběmalé spotřebě a nízkým nákladům na provoz. I ve velkých objektech dokáží zajistit dostatek tepla, potažmo pak teplé vody a to s úsporou až 70% za energie, což může vést k ušetřeným desetitisícům ročně. Pokud máte menší dům a bojíte se, že se nízkoteplotní čerpadlo do domu nevleze, své obavy můžete v klidu odložit. Tepelná čerpadla se dodávají v několika velikostech tak, aby se skvěle vešla do různých prostor. Při projektování nového domu je samozřejmě ideální s instalací tepelného čerpadla počítat již od začátku. Pokud se Vám nedaří umístit nízkoteplotní čerpadlo do vnitřních prostor, jednoduše jej lze umístit ven. Zde je pak potřeba zajistit potrubí, které bude vodu distribuovat do vnitřní kotelny.

V případě instalace nízkoteplotního čerpadla do do vnitřních prostor, není potřeba žádných stavebních úprav, protipožárních opatření a podobně. Pro ty z Vás, kteří si všimli velkého větráku v jednotkách a obáváte se velkého provozního hluku, musíme Vás uklidnit. Jak nízkoteplotní čerpadla, tak klasická tepelná čerpadla, jsou konstruována tak, aby hlučnost nepřekročila únosnou mez a zajišťovala komfort jak pro instalace v exteriéru, tak v interiéru.

Kombinace čerpadel

Ano, čerpadla lze kombinovat s různými systémy dle potřeb. Velice rozšířená je kombinace nízkoteplotní čerpadlo a obnovitelný zdroj energie. Pokud vás zajímá otázka, zda-li je možné zkombinovat nízkoteplotní čerpadlo, nebo tepelné čerpadlo, například se solárními panely, pak odpověď zní, ano. Co to s sebou přinese? Především další nezanedbatelnou částku, kterou můžete ročně ušetřit. Pokud k tomu navíc přičteme úsporu kterou nám generuje nízkoteplotní čerpadlo, stanete se při vytápění téměř nezávislí na elektrické energii, která by jinak zajišťovala teplou vodu a vytápění objektu.

Abyste využili maximální možné úspory, pořiďte si solární panely, které garantují 100% podpory, včetně nejlepšího konverzního poměru, než který by byl při napojení jiných solárních panelů. Díky tomu využijete ještě více slunečních paprsků než kdykoli předtím, což s sebou nese značné ušetření nákladů.

Vodu, kterou potřebujete ohřát tak nyní může ohřívat obnovitelný a zároveň také bezplatný zdroj energie, kterým je právě sluneční záření. Díky němu můžete vodu ohřívat za ještě menší náklady, než kdykoli předtím, a navíc tím přispějete k ochraně životního prostředí, na které je v posledních letech čím dál více směřovaná pozornost. Co se týče konverze slunečního záření na energii, díky novému povrchu jsou tyto solární panely ještě účinnější. Tyto panely lze samozřejmě namontovat na střešní tašky a co více, lze je provozovat celoročně! Obsahují totiž speciální nemrznoucí směs, díky které jsou panely použitelné i v zimních měsících.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované pasivním domům a nízkoenergetickým stavbám. Dozvíte se základní typy, při výběru a stavbě pasivního domu. Pokusíme se vám poskytnout vše potřebné, co se pasivních domů týče. Pasivní domy jsou dnes velkým hitem a mají velmi příznivou budoucnost. Jestliže se o ně zajímáte, jste tu správně!