Pasivní domy na klíč

Pasivní domy na klíč

Ideální řešení pro ty, kdo nemají dostatek času nebo fantazie vymýšlet si celý projekt. Ve své podstatě, dům na klíč znamená, že si vyberete již hotový projekt z katalogu vámi zvolené firmy. Už u konvenčních domů bylo poměrně zásadní, zda máme již koupenou parcelu, nebo si volíme dům na klíč i s parcelou, protože je důležité vědět, jestli se na námi zvolenou parcelu dům vůbec hodí. Nejde jen o rozměry, ale i o urbanistický styl lokality.

V případě pasivních domů tohle platí dvojnásob, protože kvůli samotnému principu funkčnosti velice závisí na umístění domu vzhledem k orientaci světových stran a klimatickým podmínkám. Hlavně proto bývají typové pasivní domy na klíč o něco předimenzovány svou izolací a díky tomu je projekt univerzálnější a flexibilní a lze jej lépe použít na kterémkoliv místě v ČR.

Jaké jsou tedy výhody pasivních domů na klíč? Díky jednotnému návrhu a dispozičnímu řešení použitém v mnoha lokalitách sráží cenu samotného projektu na opravdové minimum. Což je jistě lákavé, nicméně je třeba mít na paměti, že tím pádem klesá originalita samotného návrhu velice nízko.

Další důležitou věcí, kterou je třeba zmínit, je ten fakt, že ve většině případů typových pasivních domů, není vyřešené samotné umístnění stavby do pozemku – polohové a výškové uspořádání a napojení na inženýrské sítě. Většinou je tedy nutné vytvořit projekt osazení do terénu a napojení na inženýrské sítě, což může navýšit cenu.

A je nesmírně důležité, jako u každého projektu na klíč, překonat počáteční pocit, že se vlastně již o nic nemusíme starat a vše si pečlivě projít a ověřovat. Projekt by měl být co nejpodrobnější a budoucí majitel by si měl pohlídat, jestli se všechny práce provádí tak jak mají, a zda-li se nešetří na nesprávných místech. V případě pasivních domů tohle hraje obzvláště důležitou roli, zejména kvalita provedení izolace, důkladná neprůvzdušnost a jiné důležité prvky.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované pasivním domům a nízkoenergetickým stavbám. Dozvíte se základní typy, při výběru a stavbě pasivního domu. Pokusíme se vám poskytnout vše potřebné, co se pasivních domů týče. Pasivní domy jsou dnes velkým hitem a mají velmi příznivou budoucnost. Jestliže se o ně zajímáte, jste tu správně!